Asmeninė šuns dresūros programa

Akita Inu

Akita Inu
Akita Inu

Išdidus, nemažas, tačiau gero žvilgsnio ir charakterio šuo vis populiaresnis tampa ir mūsų šalyje. Šie, senųjų japonų veislių atstovai senovėje saugodavo imperatorius ir dalyvaudavo karuose, o dabar tapo dekoratyviais žmonių draugais visame pasaulyje. Taigi koks Akita augintinis?

Išvaizda

Akita – aukštas, solidus ir stiprus stambių kaulų šuo. Patinėlio ūgis siekia 67 cm, o patelės – 61 cm. Galva nemaža, tačiau proporcinga kūnui, kakta tiesi, be raukšlių, gana stambūs skruostai. Nugara tiesi, stipri, o pilvas įtrauktas. Kojos raumeningos, tvirtos, letenos storos ir apvalios. Akys nedidelės, trikampiškos formos. Šuo juda lanksčiai ir greitai. Kailis tiesus, pasišiaušęs, kietokas, o poplaukis standus, minkštas, tankus. Plaukai ant uodegos irgi tankūs ir kieti. Sveria Akita apie 34 – 52 kg.

Charakteris

Akita Inu gana prieraišūs šunys. Jie ypatingai prisiriša prie savo šeimininkų. Taip pat yra ypatingai smalsūs ir inteligentiški, kartais gana užsispyrę. Tam, kad charakteris nebūtų problematiškas, Akitas  būtina dresuoti nuo pat mažens. Tiesa, dresuojant prireiks nemažai kantrybės, nes ši veikla šuneliui gali greitai nusibosti. Puikiai sutaria su savo šeimininkų vaikais, tačiau su svetimais ne itin gerai. Erzinami Akitos gali kąsti. Taip pat jie agresyvūs kitiems šunims, tad paleisti lakstyti laisvai nederėtų. Skleidžia nemažai garsų, tačiau be priežasties neloja. Įdomu tai, kad Akita Inu yra puikus palydovas įvairiausiose kelionėse, mėgsta žaisti sniege ir lengvai pripranta traukti roges. Akitą galima būtų pavadinti šeimos šuniu, nes jis visiškai atsiduoda šeimai kurioje užaugo ir saugo ją kaip tik gali. Tinkamai neauklėtas Akita Inu gali turėti elgesio sutrikimų, dėl to labai svarbu jį mokyti nuo pat jauno amžiaus. Tik taip šios veislės šuo bus santūrus, paklusnus ir draugiškas augintinis.

Priežiūra

Unikalus yra šios veislės šuns kailis – nes jis turi pavilnę būdingą tik šiauriniams šunims, o keičiantis kailiui, namie, tikėtina, bus netvarkos – kasdieną ant grindų rasite ištisus kalnus pavilnės. Namuose Akitos būna nelabai aktyvio, todėl labai svarbus pasivaikščiojimų lauke laikas. Jie turėtų būti ilgi ir kasdieniai. Kailį derėtų šukuoti, o maudyti šunelį tik esant didelei būtinybei, nes dažnesnis maudymas gali pašalinti natūralų riebalinį kailio sluoksnį, labai svarbų tinkamai šuns odos būklei palaikyti. Iš esmės, Akitos gana sveiki šunys, tačiau būdingesni šiai veislei susirgimai – odos, akių ir kelių.