Asmeninė šuns dresūros programa

Kaip apsaugoti augintinio imuninę sistemą?

 

    Kaip apsaugoti augintinio imunitetą?Kaip apsaugoti augintinio imunitetą?

 Vis dar karaliaujant žiemai, kai daugumos mūsų neaplenkia įvairios virusinės ligos, jos grasina ir mūsų augintiniams. Tad labai svarbu stiprinti imuninę sistemą, juk Lietuvoje oras toks permainingas – tai šąla, tai lyja, tad neišvengiamai pradeda siausti įvairios infekcijos ir ligos. Taigi ne tik žmonės, bet ir šunys yra linkę sirgti infekcinėmis ligomis, netgi tokiomis, kaip peršalimas. Dažniausiai, kaip ir žmonėms, šunims infekcijas sukelia nusilpęs imunitetas, nesugebantis apsiginti nuo mikroorganizmų. Kartais net labai prižiūrimas ir pilnavertiškai maitinamas augintinis daug serga, todėl tai – vienas požymių, kad keturkojo imuninė sistema nusilpusi. Taigi, ko imtis, kad jūsų bičiulis būtų sveikas ir guvus?

Kas silpnina augintinio imunitetą?

Iš tiesų, imuniteto susilpnėjimo priežasčių yra nemažai. Gyvūnų organizmas labai jautriai reaguoja į aplinką, todėl jie netgi gali sirgti tokiomis ligomis kaip depresija, ar nerimo sutrikimai, itin kenkiantys šunų sveikatai. Taip pat augintinio imunitetas gali nusilpti dėl deguonies sumažėjimo organizme. Tai atsitinka dėl retesnio buvimo gryname ore. Gyvūnų organizmas labai jautriai reaguoja ir į temperatūros pokyčius, sausą orą, didelį karštį, ar šaltį. Visi šie išoriniai dirgikliai trukdo šuns organizmui kovoti su infekcijomis. Dar blogą įtaką imunitetui gali daryti ir nevisavertė mityba. Kartais reikia iš pagrindų pakeisti augintinio mitybos racioną – dažnai didžiausias trūkumas būna per mažas ląstelienos kiekis, juk žiemą lauke augintinis negali parupšnoti žolės. O turbūt labiausiai šuns organizmui kenkia per mažas judėjimas, todėl labai svarbu pakankamai laiko pasivaikščioti lauke, būtinai 2 kartus per dieną.

Kaip keturkojo imunitetą sustiprinti?

Nepamirškite labai svarbaus fakto – augintinio imuninė sistema turi būti stiprinama ne tik žiemą, ja rūpintis privalu visus metus, ištisai. Atsiminkite, kad vienas pagrindinių vaistų nuo imuniteto susilpnėjimo, yra dažnas buvimas lauke. Taip pat reguliariai vėdinkite namus, stebėkite kaip maitinasi jūsų šuo, neleiskite jam valgyti bet ko, kas nukrenta nuo stalo, geriau aprūpinkite jį maistingais, specialiai šunims skirtais pašarais. Savaime suprantama, kad įtakos gyvūno imuniteto stiprumui turi ir genetiniai veiksniai, tačiau tai pasitaiko rečiau. Labai svarbu palaikyti tinkamu šuns fiziniu aktyvumu, mityba ir poilsiu. Darniai turi veikti visos organų sistemos, nes tik taip mikroorganizmai nepateks į augintinio organizmą ir nesukels ligų.