Asmeninė šuns dresūros programa

Sibiro haskis

Sibiro haskiai
Sibiro haskiai

Užburiančių akių Sibiro haskiai – Lietuvoje populiarūs gražuoliai. Šie vikrūs ir nenuilstantys šunys puikūs šeimos draugai gerai sutariantys ir su vaikais ir su kitais šunimis. Jie taip pat ištikimi ir darbštūs šunys padedantys žmonėms tarnyboje ir keliaujant rogėmis. Jei esi aktyvus ir mėgsti laiką leisti  lauke – haskis puikus pasirinkimas. O ar žinote kokiems žmonėms haskis netiktų?

Išvaizda

Turbūt beveik visi pripažintų, kad Sibiro haskiai – viena gražiausių šunų veislių. Jis labai panašus į vilką, turbūt tai ir žavi daugelį žmonių. Sibiro haskis – vidutinio dydžio tvirtos formos šuo. Patelės ūgis apie 53-60 cm, o patino 51-56 cm. Šuns galva vidutinio dydžio, ausys trikampės, yra arti viena kitos, apžėlusios trumpais ir tankiais plaukais. Snukis neilgas, kaklas vidutiniškai ilgas, lenktas, o nugara tiesi. Šuns uodega nuleista, pašiaušta. Ypatingos yra šio šuns akys – jis būna rudos arba mėlynos, margos, dažniausiai skirtingų spalvų. Šuns kailis būna įvairių spalvų – juodos, rusvos, sidabrinės, pilkos, baltos, gelsvos, vario. Spalvų derinių – daugybė, tad visi haskiai labai unikalios ir skirtingos išvaizdos.

Charakteris

Iš tiesų – haskis yra darbinis šuo. Jis iki šiol daugelyje šiaurės šalių tarnauja kaip lengvų krovinių pervežėjas. Tačiau vis labiau haskiai tampa namų šunimis. Išauklėti jie yra paklusnūs ir meilūs. Haskiai neturi sarginio šuns instinktų, todėl nėra agresyvus nei svetimiems šunims, nei žmonėms. Dauguma haskių nusiteikę bendrauti su žmonėmis, tačiau nėra auklėjamas lengviausiai. Haskiai turi išlikusį medžioklės instinktą ir nepažabojamą instinktą judėti. Todėl toks šuo tiks tik aktyviam ir turinčiam pakankamai laiko šeimininkui, nes haskis privalo pastoviai lakstyti ir užsiimti kokia nors fizine veikla. Dresuoti haskį kartais irgi gali tapti iššūkiu, nes šios veislės šunys iš prigimties labai savarankiški ir viską nori spręsti patys. Vis dėlto, haskio nederėtų palikti su mažųjų veislių šunimis, nes tokie šunys haskį erzina, tad gali sužeisti. Iššūkis haskiui – vasaros karštis. Sibiro haskiai juk šiauriečiai ir jiems žymiai labiau patinka karštis. Sendami šios veislės atstovai darosi vis ramesni ir šunys tampa vis geresniais kompanionais ne tik aktyvioje veikloje, bet ir ramiam laiko leidimui.

Priežiūra

Haskio kailio priežiūra gana paprasta: reikalingas šukavimas šukomis ir šepečiu. Šiek tiek daugiau dėmesio kailiui teks skirti šėrimosi metu. Iš tiesų, haskiai yra labai švarūs šunys, neturintys ar turintys labai nestiprų kailio kvapą. Taip pat atminkite, kad haskiui reikalingi didžiuliai fiziniai krūviai ir jis netinkamais laikyti bute. Haskio gyvenimo trukmė nuo 13 iki 15 metų, o serga dažniausiai odos ligomis.