Asmeninė šuns dresūros programa

Pudelis

Pudelis
Pudelis

Kas gi nežino prašmatniojo pudelio? Šie  įmantrūs šunys ne tik tikri aristokratai, bet ir itin protingi ir gabūs dresūrai augintiniai. Į tokius simpatiškus, nuovokius ir judrius šunis vis dažniau atkreipiamas šunų mylėtojų dėmesys. Pudeliai – stiprūs, ištvermingi ir lengvai pakeliantys ilgas keliones šunys. Jie puikiai supranta savo šeimininką ir yra jam visiškai atsidavę, tad pudeliai – puikūs augintiniai. Kuo jie dar pasižymi?

Išvaizda

Pudeliai – taisyklingai ir dailiai sudėti, vidutinio dydžio. Žaislinio pudelio ūgis nuo 28 iki 34 cm, mažojo pudelio 35 – 44 cm, o didžiojo – 45 – 58 cm. Pudelio galva išraiškinga, tiesių linijų, proporcinga šuns dydžiui. Neryškus perėjimas nuo kaktos į snukį, o snukis trumpesnis nei kaukolė, lūpos sausos – juodų ir baltų pudelių lūpos juodos, o rudų – rudos. Dantys stiprūs, o akys truputį įstrižos. Juodų ir baltų šunelių akys labai tamsios, o rudų – tamsiai gintarinės. Ausys ilgos, apaugusios tankiais garbanotais plaukais. Letenėlės mažos, suspaustomis pagalvėlėmis. Pudelio kailis garbanotas, būna juodos, baltos, rudos ir sidabrinės spalvų. Kailio plaukas vešlus, tad reikalingas jo kirpimas, priežiūra. Prieš perkant pudelį reikia žinoti, kad jo kailis reikalauja gana nuoseklios priežiūros. Maždaug kas pusantro mėnesio privaloma lankytis šunų kirpykloje, nes neprižiūrimas pudelio kailis greitai susivelia, o tai ne tik negražiai atrodo, bet ir sukelia šuniui odos ligas.

Charakteris

Pudeliai sportiški, lengvai dresuojami ir visiškai neagresyvūs. Jie mėgsta aktyvią veiklą, dažnai labai prieraišūs ir itin draugiški kitiems, ne tik savo šeimininkui. Jiems nebūdinga veltis į konfliktus su kitais šunimis ar gyvūnais, nes jie protingi, švelnūs ir lojalūs šunys. Jie elegantiški, temperamentingi, pasižymintys aristokratiškomis manieromis. Pudeliai vieni iš aukščiausio intelekto šunų veislių, todėl dresūra jiems einasi gana lengvai. Šios veislės šunys budrūs, mėgsta nešioti daiktus, o jauni pudeliukai labai mėgsta mokytis visus naujus dalykus, jie tokie sumanūs, kad labai dažnai tampa žmonių pagalbininkais net nemokyti. Iš tiesų, pudelis labai universalus šuo, jis tinkamas paties įvairiausio temperamento šeimininkams – ir sportiškiems ir pasyvesniems, tačiau kaip ir visi šunys, labiau mėgsta judrų gyvenimo būdą.

Priežiūra

Gyvenimo trukmė 14–17 metų. Kai kurie pudeliai serga medžiagų apykaitos ligomis: cukriniu diabetu arba inkstų ligomis. Labai dažnai tai būna susiję su netinkamu laikymu ir šėrimu. Pudeliams dažnai susidaro dantų akmenys. Baltiems ir abrikosų spalvos žaisliniams pudeliams ir nykštukiniams pudeliams kartais užsikemša ašarų kanalai ir po akimis atsiranda rudi latakai. Pudeliai serga ausų uždegimais, kurie yra linkę pereiti į lėtinius. Kad pudelis būtų žvalus ir sveikas, be kailio priežiūros, būtina reguliariai tikrinti ir valyti ausis, akis, dantis ir neperšerti.