Asmeninė šuns dresūros programa

3 dažniausiai daromos dresūros klaidos

 

Dresūros klaidos
Dresūros klaidos

Ar kartais atrodo, kad visos jūsų pastangos dresuoti šunį yra beprasmės? Kai paprašote šuns atlikti komandas, vietoje jų jis ima lakstyti kaip pašėlęs, arba spokso į jus buku žvilgsniu lyg nesuprastų ko iš jo norite? Prieš viską mesdami ir palikdami šuns elgesį likimo valiai, susimąstykite, ar viską tikrai darote kaip reikiant. Labai tikėtina, kad dresuojant šunį darote klaidas, kurios ir lemia nesėkmingą dresūros procesą. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar darote būdingiausias dresūros klaidas.

Priklausomybė nuo skanėstų

Dresuojant įprasta šunį skatinti skanėstais. Tačiau šunys labai lengvai tampa nuo jų priklausomi ir vos negavę, jie net nesiruošia būti dresuojami. Svarbu šuns per daug neišlepinti ir mokyti jį triukų ne tik už skanėstus. Pavyzdžiui, prieš atliekant pratimą, turite rankoje skanėstą ir naudojate jį kaip magnetą pritraukti šuns dėmesiui, o šuo seka ranką su skanėstu ir tik jo vedamas atlieka pratimą. Jei visada elgsitės taip tik turėdami skanėstą, šuo atlikinės pratimus, kai įsitikins, kad rankoje yra prizas. Vietoje to, vertėtų atlikti tą patį be skanėsto. Taip šuo mokysis skatinamas ne tik apdovanojimo – jo mokymo priemone taps jūsų rankos judesys. O kai šuo ims daryti pratimus vedamas rankos judesio, tik tuomet apdovanokite jį skanėstu. Tik tokiu būdu skanėstas taps ne magnetu, o atlygiu.

Žingsnių keitimas vietomis

Jau turbūt žinote, kokia dresuojant šunį yra pratimo eigos tvarka. Šunys mokosi palaipsniui, mažais žingsneliais, taigi visi jie yra labai svarbūs. Dauguma šunų šeimininkų norėdami greitų rezultatų, ima praleidinėti tam tikrus žingsnius, arba juos keičia vietomis. Tačiau to daryti nederėtų. Dresūros tvarka turėtų būti tokia: žodinė arba vaizdinė komanda parodanti kokio rezultato tikitės, veiksmas, kurį atliks šuo ir apdovanojimas už atliktą pratimą. Jei apdovanosite šunį jam dar neatlikus, ar išvis nesupratus pratimo, jums niekaip nesigaus pasiekti norimo rezultato. Tad atsiminkite – dresūrai tvarka ir disciplina yra esminė sąlyga.

Per daug arba nesuprantami signalai

Vienas didžiausių iššūkių dresuojant šunį yra tinkamas ženklų davimas. Svarbu atsiminti taisyklę – kuo daugiau kartų kartosite tą patį, tuo labiau šuns dėmesys blaškysis. Pirmiausiai įsitikinkite, kad komandą suprantate patys ir kad netransliuojate šuniui jam nesuprantamų, maišytų signalų. Juk šunys – ne žmonės, jų supratimas yra kitoks, tad viskas keturkojams turi būti aišku ir lakoniška. Kitu atveju labai lengva šunį sutrikdyti ir prarasti jo dėmesio koncentraciją. Mūsų keturkojai draugai labai jautriai reaguoja į mūsų kūno kalbą ir gestus. Rodant komandą, visada turėkite omenyje, kad visų jūsų kūno dalių judesiai siunčia augintiniui tam tikrus signalus, jam žymiai ryškesnius už žodinius. Tad dresuodami šunį turite būti susikaupę ir žinoti ką tiksliai rodysite, nesiblaškyti. Jei patys būsite išsiblaškę – tai pajus ir jūsų šuo.