Asmeninė šuns dresūros programa

Labradoro retriveris

Labradoro retriveris
Labradoro retriveris

Labradoro retriveris – viena populiariausių šunų veislių ne tik mūsų šalyje, bet ir Jungtinėje  karalystėje, JAV, Kanadoje. Šios veislės šunys dažnai tampa aklųjų vedliais, dirba policijoje ir kitose oficialiose įstaigose. Jie tokie mėgstami tikrai ne veltui – jie sportiški, žaismingi ir puikiai sutaria su mažais vaikais. Dar vienas šios veislės šunelių pliusas – lengvas dresavimas. Šie šunys itin tinkami įvairiems dresūros pratimams, netgi plaukiojimui.

Išvaizda

Šie šunys – tvirto sudėjimo, vidutinio dydžio. Kūnas gana atletiškas, juosmuo trumpas, tvirtas. Būna įvairių spalvų – nuo smėlio, auksinės iki tamsiai pilkos, juodos. Dėl savo sudėjimo labradorai gali būti labai aktyvūs, ilgai medžioti laukuose bet kokiomis oro sąlygomis. Labiausiai labradoro retriveris skiriasi nuo kitų veislių savo trumpu, prigludusiu kailiu, geru pokailiu, saugančiu jį nuo blogo oro, taip pat trumpa, stora, gerai apaugusia tankiu kailiu uodega. Šuns aukštis ties ketera: patino 56–57 cm, patelės 54–56 cm.

Charakteris

Pagal charakterį ir temperamentą Labradoras gali būti šuo – kompanionas ir netgi šuo – terapeutas. Tai neįprastai draugiško ir ištikimo charakterio šuo. Šuns žvilgsnis – draugiškas, o būdas geras, paklusnus, taip pat šunys sumanūs ir drąsūs. Jie nelinkę į agresiją ir bailumą, todėl puikiai tinka turintiems vaikų.  Labradorai gali būti ramūs ir santūrūs, tačiau vos parodžius ženklą, kad norite su juo žaisti, jie tampa aktyviais, energingais augintiniais. Kaip jau buvo minėta, jie labai mėgsta vandenį. Galima sakyti, kad šio šuns idealus charakteris – jis visada stengiasi būti naudingas, bendraujantis, neagresyvus, myli vaikus ir mielai su jais kartu dūksta. Jie pasižymi stabilia nervų sistema, tad jie atsparūs stresui.

Sveikata ir priežiūra

Šiems šunims labai svarbu gauti pakankamai fizinio krūvio. Būtini kasdieniniai ilgesni pasivaikščiojimai.  Reikia reguliariai šukuoti jų kailį. Taip pat, neperšerkite, nes retriveriai linkę tukti.  Pirkdami šuniuką turėtumėte atkreipkite dėmesį į tai, kad tėvai nebūtų sirgę įgimta šlaunikaulio ir alkūnės sąnario displazija, nes Labradorai šiomis ligomis serga palyginti dažnai. Taip pat dažnai pasitaiko alergijos, kurios pasireiškia niežuliu ir odos bei ausų uždegimais.