Asmeninė šuns dresūros programa

Maltos bišonas

Maltos bišonas
Maltos bišonas

Lietuvoje vis dažniau galima pamatyti baltus vietoje nenustygstančius mažus šuniukus – Maltos bišonus. Ši veislė buvo išvesta Maltoje ir yra kilusi sumaišius spanielio ir nykštukinio pudelio. Seniau buvo įvairių spalvų, tačiau dabar išliko baltos spalvos. Jie ne tik itin švelnūs ir meilūs, bet ir draugiški, pasižymintys meile vaikams.

Išvaizda

Tipiškai Maltos bišonas yra apie 25 cm ūgio, o sveria ne daugiau 4 kilogramų. Jie nedidukai, trumpanosiai, o jų ausys nukarusios. Visi Maltos bišonai – balti, jų kailis tiesus ir lygus, šilkinis ir švelnus, ilgaplaukiam bišonui užauga ilgas, tačiau yra ir trumpaplaukių. Kad bišono kailis būtų gražus ir tvarkingas jam reikalinga nuolatinė priežiūra, prausimas, nes kruopščiai neprižiūrimas kailis labai greitai susivelia ir netgi ima smirdėti. Dažnai ilgaplaukiams bišonams ant galvos surišamos kasytės, nes ilgi plaukai gali trukdyti matymui. Kadangi šie šuniukai dekoratyvūs, jie labiau tinkami miesto gyvenimui, bute, nei kaime, name. Taigi dėl savo kailio Maltos bišoniukai – tikri miestiečiai.

Charakteris

Bišonams labai reikalingas auklėjimas ir dresūra, pastovus lavinimas, nes iš prigimties Maltos bišonai nėra pati protingiausia šunų veislė. Šiems šunims, kaip ir kitiems, labai svarbus reguliarus judėjimas, jie žymiai geriau jaučiasi pajudėję. Šie šunys labai prieraišūs, tad jiems labai reikalingas šeimininkų dėmesys. Maltos bišonai mielai bičiuliaujasi su vaikais ir yra nepaprastai žaismingi. Tačiau labai svarbu šios veislės šuniukų neišlepinti ir skirti globą ir meilę nuo lepinimo. Vis dėlto šie šunys puikūs kompanionai, todėl ilgam vieni nepasilieka. Sutaria su kitais gyvūnais, saugo savo šeimininką ir be reikalo neloja ir nors yra nedidukai, yra drąsūs.

Priežiūra

Šuniuko gyvenimo trukmė apie 15 metų, tačiau jie gana lepūs. Kai kurie itin jautrūs stuburo pažeidimams, ir labai išrankūs maistui, ėda ne viską ir greitai viduriuoja nuo jiems netinkamo ėdalo. Pasitaiko atvejų, kai  užsikemša šuniukų ašarų ir nosies kanalai, dėl to po akimis atsiranda nemažai traiškanų. Dar vienas pažeidžiamas dalykas Maltos bišonų sveikatoje – dantys, nes jiems gana dažnai susidaro dantų akmenys ir netgi gali iškristi dantys.