Asmeninė šuns dresūros programa

Čichuachua

Čichuachua
Čichuachua

Mažieji Čichuachua baigia užkariauti vis daugiau lietuvių širdžių. Šie mažučiai, iš Meksikos kilę šunyčiai guvūs, smagūs ir aktyvūs. Aišku, labai daug šunelio charakterio savybių priklauso nuo šeimininko auklėjimo ir dresūros, kaip ir kiekvienos veislės šuniui. Na, o jei svajojate apie mažą ir smagų šuniuką – Čichuachua jums tiks puikiai. O kad įsitikintumėte, ar Čichuachua yra tikrai jums tinkamas šuo, dalijamės svarbiausia informacija apie veislę.

Išvaizda

Šios veislės šunys – nedidukai, smulkaus sudėjimo, o jų ūgis gali nesiekti net 25 cm. Čichuachua būna trumpaplaukiai ir ilgaplaukiai, o pastarieji užauga šiek tiek didesni už trumpaplaukius. Jų ausys nemažos ir stačios, akys apvalios, juodos, gana toli viena nuo kitos, uodegėlė plona, truputėlį lenkta. Lūpos plonytės, dantys nedideli, tačiau aštrūs. Kaklas vidutiniškai ilgas, siauras ir stangrus. Šių šunelių nugara plokščia, tiesi, o šonkauliai – išlenkti. Kojos trumputės ir tiesios. Kailis – švelnus ir minkštas, o jo ilgis priklauso nuo šuns rūšies.

Charakteris

Kaip jau buvo užsiminta įžangoje, Čichuachua – itin smagūs šuneliai, tačiau jų elgsena ir charakteris stipriai priklauso nuo šeimininko. Šios veislės šuniukai turi polinkį itin aršiai ginti savo šeimininką ir netgi gali pradėti perdėtai saugoti jį nuo gyvūnų ar net kitų žmonių. Patartina šios veislės šuniuką įsigyti tik tokiu atveju, jei jūsų vaikai šiek tik vyresni, nes dažnai šie šunys nėra labai kantrūs su mažais vaikais, skirtingai, nei pavyzdžiui Labradoro retriveriai. Čichuachua nemėgsta kitų veislių šunų, bet sugyvena su savo veislės šuneliais. Jie, nors ir mažyčiai, yra labai atkaklūs ir drąsūs, o susierzinę gali būti net agresyvoki. Gindami savo teritoriją gali imti stiprokai kandžiotis ir loti. Tinkamiausias toks šuo yra mažiau judančiam šeimininkui, ar šeimoms be vaikų (ar su didesniais vaikais). Čichuachua – itin atsargūs su naujais žmonėmis ir nepažįstama aplinka, tačiau jei, pavyzdžiui, auginate katiną, triušį ar žiurkėną, šis šuniukas puikiai sutars su tokiais įnamiais. Taip pat derėtų pridurti, kad be ištikimybės ir drąsos, šuneliai greitai mokosi ir yra puikiai dresuojami.

Priežiūra

Kadangi šuo yra labai prisitaikantis prie savo šeimininko, jam puikiai tiks ir ilgi pasivaikščiojimai parke, ir trumpas išėjimas į lauką. Šie šunys – ilgaamžiai, tačiau kaip ir kiekvienas gyvas padarėlis, jis reikalauja atidumo, dėmesio ir meilės. Ilgai negali būti vienas, nes Čichuachua labai socialus šuo. Šio šuniuko nereikia dažnai maudyti, užtenka po kartą kas mėnesį. Derėtų atsiminti, kad šios veislės atstovai jautrūs šalčiui ir esant šaltam orui reikia juos aprengti rūbeliais, arba išvis nevesti į lauką. Tokiu atveju puikiai pasitarnauja palutės. Kadangi šuniukas mažas  ir trapus, reikia pasistengti prižiūrėti, kad nešokinėtų nuo aukštų baldų, nes gali susižeisti. Netgi stipriau jį suspaudus, galima sulaužyti kaulus, tad su šiuo šuniuku reikia elgtis atsargiai. Dėl šios priežasties nerekomenduojama šunelio auginti šeimai su mažais vaikais, nes vaikai dažnai neįvertina savo elgesio.