Asmeninė šuns dresūros programa

Biglis

Bigliai
Bigliai

Smagūs ir gudrūs bigliai – puikūs augintiniai ir šeimai, ir vienam žmogui. Jie – vieni populiariausių šunų veislių Lietuvoje. Turbūt gana nesunku atsakyti, kodėl. Juk bigliams nereikia daugybės priežiūros, jie nesišeria ir yra nepaprastai draugiški, gyvenimu patenkinti šunys. Ką dar apie juos vertėtų žinoti?

Išvaizda

Biglis nedidelis, turi gana ilgą galvą, kakta nedidelė, platoka. Akys tamsiai rudos, įdubusios. Išskirtinis biglio bruožas – ilgos nukarusios ausys, prigludusios prie šuns skruostų. Po kaklu turi nedideles raukšlių klostes. Šuo turi tvirtą ir tiesų juosmenį. Letenos apvalios, trumpi nagai. Uodega vidutiniškai ilga, o jos galiukas visad būna baltas. Kailis – margas. Dažniausiai būna juodai balti su rudomis dėmėmis. Trumpaplaukiai bigliai turi glotnius vidutinio ilgio plaukus, o šiurkščiaplaukiai – labai tankius ir storus.

Charakteris

Bigliai iš prigimties yra medžiotojai. Jie seniau medžiodavo gaujomis, tad bigliai iki šiol turi gana stiprų bendruomenės instinktą. Bigliai draugiški ir žmonėms, ir kitiems gyvūnams, yra itin socialūs ir linkę bendrauti. Šios veislės šunys aktyvūs, protingi ir geraširdžiai. Kad ir kur bebūtų, bigliai visur jaučiasi laimingi ir itin mėgsta vaikų draugiją. Puikiai sutaria biglis ir su katėmis, triušiais ir kitais naminiais gyvūnėliais. Šios veislės atstovus būtų galima pavadinti šeimos šunimis. Juos drąsiai galima laikyti bute, tačiau nepamiršti ilgesnių pasivaikščiojimų lauke. Priešingu atveju biglis gali aptingti ir imti tukti, o nuo antsvorio gali pradėti sirgti kitomis ligomis. Dar vienas šunelio trūkumas laikant jį bute – galimas lojimas. Biglis turi itin skardų balsą, rėžiantį ausį, tad tai gali erzinti jūsų kaimynus. Bigliai – šeimyniški nuotykių ieškotojai labai mylintys savo šeimą ir prisitaikantys prie jos gyvenimo būdo.

Priežiūra

Biglių privalumas – daug pastangų nereikalaujanti priežiūra. Jo kailis paprastai prižiūrimas. Jis nelaidus vandeniui, netgi purvinas šuo lengvai nusivalo drėgna šluoste. O truputį išteptą kailį biglis išsivalo pats. Be abejo, kailiui nepakenks jei kartą per savaitę jį pašukuosite. Nerekomenduojama dažnai maudyti. Dažniausios ligos – ausų, odos ir akių. Tačiau gerai prižiūrimas nėra linkęs dažnai sirgti. Biglio vidutinė gyvenimo trukmė – 11–14 metų.