Asmeninė šuns dresūros programa

Rotveileris

Rotveileris
Rotveileris

Rotveileriai  dažnai laikomi piktais, agresyviais šunimis, dėl jų gana  grėsmingos išvaizdos. Tačiau tikrai ne visi šios veislės šunys yra tokie, kurių reikėtų bijoti. Tinkamai dresuojami ir mokomi jie gali būti atsidavę ir ryžtingi bičiuliai, visada pasiruošę ginti savo šeimininką ir jam padėti. Rotveileris – puikus sargas bei pagalbininkas. Taigi, ką dar derėtų apie jį žinoti?

Išvaizda

Rotveileris yra apie 60 – 68 cm dydžio (patinas), o patelė 55 – 63 cm. Jis gana augalotas, jo ausys užlenktos, nedidukės, toli viena nuo kitos, o uodega visiškai trumputė. Galva vidutinio dydžio, apvalaus snukio, o jo kakta – iškili. Turi raumeningus skruostus, lūpų kraštai juodi, o akys vidutinio dydžio, migdolo formos. Pasižymi ramiu ir įdėmiu žvilgsniu, turi tvirtus dantis ir storą, raumeningą kaklą. Rotveileriai būna juodos spalvos su rudos arba gelsvos spalvos lopinėliais, kailio plaukas trumpas, šiurkštus ir styrantis, turintis povilnę.  Paprastai Rotveilerių patelės veda dideles vadas, atsiveda net apie dvylika šunelių.

Charakteris

Rotveilerių charakteris nėra vienas „minkščiausių“. Dėl jų polinkio į agresyvumą, tiesiog būtina juos dresuoti. Savaime suprantama, kad tokiam tvirtam ir nemažam šuniui reikės ir panašaus šeimininko. Dėl šuns stiprumo nėra lengva išlaikyti pavadėlį vedžiojant, todėl šeimininkas turėtų būti pakankamai stiprus. Patelės labiau tinkamos kaip namų šunys. Dauguma Rotveilerių patinų mėgsta dominuoti, tad dresūra kartais gali virsti kova tarp šuns ir šeimininko. Rotveileriai turi itin didžiulį savisaugos ir gynybos instinktą. Na, o gerai išauklėtas ir dresuotas šios veislės šuo šeimoje – puikus draugas ir pagalbininkas, pasiruošęs padaryti viską, kad tik jo šeima būtų saugi ir laiminga. Deja, gerosios Rotveilerio savybės gali būti vystomos tik šeimoje. Jei šuo laikomas narve, ar voljere, jis gali tapti agresyvus ir netgi pavojingas, nes buvimas uždaroje aplinkoje šunį veikia psichiškai. Rotveileriai puikiai tinkami kaip tarnybiniai šunys – muitinių, policijos ar tiesiog kaip sargai. Jei gyvenate bute, šios veislės šuo jums netiks. Tad iš esmės, Rotveileriai auklėjami yra geraširdžiai, atsidavę, ištikimi ir bebaimiai šunys. Tiesa, jie gana išrankūs maistui, todėl gali tekti pavargti, kol rasite jūsų šuniui tinkamą maistą.

Priežiūra

Rotveilerio priežiūra nėra labai sudėtinga. Tačiau, kaip minėta, gali iškilti problemų dėl išrankumo maistui. Šie šunys gali gyventi namuose, tačiau tik tada jei yra dresuojami ir treniruojami. Rotveileriams yra labai svarbu daug išsilakstyti lauke, šiems šunims kaip oras reikalingas pastovus ir aktyvus judėjimas, kitaip šuo kankinsis. Rotveilerio kailis šeriasi vidutiniškai, yra prigludęs ir lengvai prižiūrimas, tačiau nepakenktų jo valyti, šukuoti šepečiu, o maudyti – gana retai. Tiesa, Rotveileriai yra linkę knarkti ir persivalgyti, tad reikia stebėti šuns suvalgomo maisto kiekius. Dažnai šios veislės šunys susiduria su klubo displazija ir su onkologinėmis ligomis, tad reikia šuniukus rinktis tik iš patikimo veislyno, paskiepytus ir sveikus. Vidutinė Rotveilerio gyvenimo trukmė apie 10 metų.