Asmeninė šuns dresūros programa

Jorkšyro terjeras

Jorkšyro terjeras
Jorkšyro terjeras

Turbūt dabar Jorkšyro terjerai vieni dažniausiai sutinkamų šunelių. Dažnai jorkšyriukus dar vadina damų šuneliais. Tokio pavadinimo jie nusipelnė ne veltui – jie tikrai labai dailūs, smulkūs ir  meilūs šuniukai turintys neįprastą kailį iš kurio netgi galima pinti kasytes. Taigi kuo pasižymi šie mieli šuniukai ir ar lengva juos dresuoti?

Išvaizda

Jorkšyro terjerai – dekoratyviniai šunys, kuriuos išvedė Anglijoje, 18 amžiuje. Juos galima priskirto žaisliniams terjerams, nes ši veislė yra viena mažiausių. Tipiškai tiek patelių, tiek patinėlių svoris neviršija 3 kg ribos. Patinėlio ūgis būna apie 20 – 23 cm, o patelės 15 – 17 cm. Šios veislės šuniukų plaukas – unikalus. Jis ilgas, lygus, krentantis iš abiejų pusių. Dažniausiai nugaroje kailis tamsiai pilkas, o krūtinė ir galva gelsvai rusva. Kailį labai svarbu tinkamai prižiūrėti, nes jis auga ilgas, uždengia šunelio kojytes, reikia jį kasdien šukuoti, o plaukus ant galvos – surišti, nes kitaip šuo negalės normaliai matyti, taip pat jorkšyriukus reikia reguliariai kirpti. Vienas didžiausių šios veislės privalumų – nesišeriantis kailis, tad jorkšyrą laikyti gali ir šunims alergiški žmonės.

Charakterio ypatybės

Nors ir mažaūgiai – šuniukai itin judrūs ir aktyvūs. Jie smalsūs, landūs ir turintys daug energijos. Taip pat jorkšyrai labai prieraišūs ir ištikimi savo šeimininkui, bet yra draugiški ir su kitais žmonėmis. Šiuos šuniukus dresuoti galima, nors ir jie priskiriami vidutiniško intelekto šunims. Dresuojant jorkšyrą reikalinga kantrybė ir nuoseklumas. Dresūra derėtų užsiimti kiekvieną dieną, kartoti komandas, nes tik taip šunelis įsisavins jam suteiktą informaciją. Tokie dekoratyviniai šuniukai netinka nei sargybai nei darbui dėl gana akivaizdžių priežasčių. Tačiau terjero šeimininkas turėtų būti gana aktyvus, nes šiems šuniukams svarbu per dieną bent valandą lakstyti, taip pat reikia su šuniuku žaisti ir skirti dėmesio. Įdomus faktas apie jorkšyriukus:  jie nusiramina žiūrėdami televizorių.

Sveikata

Gerai prižiūrimi Jorkšyro terjerai išgyvena apie 15 metų. Minimali riba – 10 metų. Turintieji kalytę, turi žinoti, kad viena šuniukų vada būna nuo 2 iki 4 šunelių. Dažniausia sveikatos problema būna susijusi su dantukais, kurių priauga daugiau nei reikia, juk jų snukutis nedidelis. Jei iki aštuonerių metų neiškrenta pieniniai dantys, tikėtina, kad teks kreipti į veterinarą. Svarbu šuniuką imti tik iš patikimo veislyno, nes sergantys šuniukai gali kainuoti ir daug finansinių išlaidų ir nervinių ląstelių.