Asmeninė šuns dresūros programa

Kas tavo šuneliui kelia stresą?

Kas šuniui kelia nerimą?
Kas šuniui kelia nerimą?

Šunys, kaip ir žmonės, išgyvena daugybę jausmų. Gana dažnas šuns išgyvenimas šiais laikais yra stresas. Yra daugybė priežasčių, dėl ko šunys išgyvena stresą ir kiekvienas šuo jį patirdamas elgiasi skirtingai. Vieni būna liūdni ir tylūs, o kiti puola draskyti sofų ir kandžioti batų. Yra šunų, kurie net gali tapti agresyvūs. Tad, ar žinote, kas sukelia jūsų augintiniui stresą?

Persikraustymas

Į aplinkos pasikeitimą neigiamai sureaguoja ne tik žmonės. Ypač didelį stresą augintiniui gali sukelti kardinalūs aplinkos pokyčiai. Pavyzdžiui, jeigu iš namo su dideliu kiemu išsikėlėte į butą, kur mažiau vietos. Šuo gali jaustis įkalintas, suvaržytas ir nelaimingas, tad jam reikės nemažai laiko prisitaikyti ir apsiprasti.

Patarimas:  pažaiskite naujoje vietoje su augintiniu, kartu su juo pasivaikščiokite, parodykite jam dėmesio. Tai jam padės nusiraminti ir susipažinti su aplinka.

Išsiskyrimo nerimas

Vienas didžiausių stresų šuniui yra tas laikas, kai jį namuose palieka šeimininkas. Toks nerimas dažnai sukelia norą viską draskyti, graužti, plėšyti ir kitaip gadinti. Taigi jei grįžę namo randate namus apverstus aukštyn kojomis, gali būti, kad jūsų šuniui pasireiškė išsiskyrimo nerimu vadinamas stresas.

Patarimas: Palikdami šunį vieną namuose, visus daiktus, kuriuos gali sugraužti jūsų šuo, paslėpkite, o vieną daiktą, kuris turi jūsų kvapo (pvz. drabužį) palikite šuneliui, nes jis jausdamas jūsų kvapą nusiramins.

Judėjimo trūkumas

Kai šuo turi nepakankamai fizinės veiklos, jam pradeda atsirasti streso sutrikimų. Labiausiai stresas dėl judėjimo trūkumo pasireiškia šunims, kurie yra pripratę daug judėti, dažnai būti lauke. Tačiau visiems šunims judėjimas – svarbus lyg oras.

Patarimas: stenkitės šuniui suteikti galimybę kuo daugiau lakstyti, judėti, išleiskite jį į kiemą, o nesant galimybės, vedžiokite jį kiek įmanoma ilgiau.

Didelis garsas

Labai aštrūs ar dideli garsai yra stiprus dirgiklis daugumai šunų. Tai gali būti griaustinis, šampano kamščio iššovimas ar amžinas priešas siurblys. Išgirdus didesnį garsą šuo išsigąstą, ima slėptis ir patiria didžiulį stresą.

Patarimas: Sudėtinga šunį apsaugoti nuo visų aplinkos dirgiklių, tačiau jam išsigandus derėtų pasikviesti pas save, paglostyti, nuraminti. Tai turėtų padėti sumažinti išgąstį.

Pokyčiai rutinoje

Stresą jūsų augintiniui gali sukelti ir rutinos pasikeitimai. Pavyzdžiui, jeigu visada vedžiojate šunį tam tikrą valandą, maitinate tuo pačiu laiku ir vieną dieną nusprendžiate pakeisti vedžiojimo, ar maitinimo laiką – šuo gali sutrikti, ir tai gali sukelti nemažą stresą.

Patarimas: Stenkitės kardinaliai nekeisti šuns rutinos – darykite tai po truputį, iš lėto, nes tik taip bus įmanoma šunį apsaugoti nuo bereikalingų išgyvenimų.