Asmeninė šuns dresūros programa

Galbūt blogą šuns elgesį skatini pats?

Kai šuo ima be perstojo loti, viską graužti ar draskyti, mes puolame jį bausti, kelti balsą ir pykti. Tačiau dažnai šuo nesupranta, ką padarė negerai, nes mes jo to neišmokėme. Pripažinkite, gana sunku suprasti, kad kartais blogą šuns elgesį lemia ne jo charakteris, ar kvailumas, o mūsų pačių elgesys. Iš tiesų, beveik visais atvejais dėl šuns elgesio esame kalti patys – juk kaip mes jį mokome, auklėjame, taip jis ir elgiasi, tad koks mūsų elgesys priverčia šunį būti nepaklusniu?

Šuo per mažai fiziškai aktyvus

Jei išeinate į darbą, ar kur nors išvykstate palikę augintinį vieną, tarkime, dvylikai valandų, jūs savaime paskatinate blogą šuns elgesį. Jis tiek laiko jūsų laukęs prikaupia labai daug energijos, kurią privalo kur nors išlieti. Tada kenčia visi daiktai aplinkui, todėl grįžę namo po ilgo laiko nenustebkite radę netvarką. Šuo – toks gyvūnas, kuriam judėjimas yra gyvybiškai svarbus, tad jei nesuteiksite jam galimybės palakstyti du kartus per dieną po pusvalandį, ar valandą, šuo gali tapti nevaldomas, nes tiesiog neturės kur dėti savo energijos. Tad taip palikę šunį be jokios veiklos, nenustebkite dėl energijos išliejimo netinkamu būdu. Ir, deja, šuo bus visiškai dėl to nekaltas. Tad pasirūpinkite tinkamu savo augintinio fiziniu aktyvumu – pasistenkite išvesti jį į lauką ryte ir vakare, o savaitgaliais skirti pasivaikščiojimams dar daugiau laiko. Juk ne veltui sakoma, kad pavargęs šuo – geras šuo.

 

Neužsiimate dresūra ir pamokymais

Šuniui labai svarbu mokytis ko nors naujo ir tobulėti. Nesimokydamas šuo turės vis daugiau elgesio problemų ir gali pasidaryti sunku jį suvaldyti, todėl dresūra – būtina, bent jau minimali. Dresavimui reikia nemažai kantrybės, pozityvaus nusiteikimo ir išmanymo. Dresuojant gana lengva padaryti klaidų, kurios trukdo tinkamai išauklėti keturkojį. Todėl labai svarbu ne tik žinoti dresūros pratimus, bet ir elgesio su šunimi taisykles. Jei šunį išmokėte šunį kelių triukų, neapsistokite tais pačiais, kiekvieną savaitę įveskite į mokymosi rutiną naujų pratimų, kad šuo neimtų nuobodžiauti. Svarbu, kad šuo pastoviai turėtų protinės veiklos ir pavargtų ne tik fiziškai bet ir protiškai. Juk dresuoto šuns turėjimas yra žymiai paprastesnis, nes šuo nekelia problemų ir elgiasi taip, kaip išmokėte.

 

 

Patys skatinate blogą elgesį

Jei šuo ima loti, kad atkreiptų jūsų dėmesį – jūs imate rėkti ir jam sakyti, koks jis blogas. Taip šuo gauna būtent tai, ko norėjo – dėmesį. Arba šuniui nuo stalo pagriebus mėsos gabalėlį, imate ant jo rėkti ir tik žiūrite, kaip jis tą mėsą „doroja“. Taigi vėl leidžiate šuniui suprasti, kad jo elgesys pasiteisino. Visada stenkitės numatyti, ką šuo bando pasiekti netinkamu elgesiu ir niekada neleiskite jam būti už tai apdovanotam. Vietoje to, geriau suteikite jam progą pasielgti tinkamai – pavyzdžiui, dėmesio maldaujančiam keturkojui liepkite eiti į savo guolį ir atsigulti, ir tik jam tai padarius apdovanokite skanėstu.

Labai svarbu suprasti savo šunį ir dar labiau neskatinti jo netinkamo elgesio. Tam, kad šuo būtų lengviau suvaldomas, dresuokite jį ir išmokite suprasti jo poreikius. Tam prireiks ir laiko, ir kantrybės, bet, atminkite, kad viskas vardan drausmingo ir gyvenimu patenkinto šuns ir aišku, šeimininko.