Asmeninė šuns dresūros programa

Vokiečių aviganis

Vokiečių aviganiai
Vokiečių aviganiai

Viena labiausiai pamėgtų šunų veislių Lietuvoje neabejotinai yra vokiečių aviganis. Jie ne tik draugiški ir ištikimi augintiniai, bet ir stiprūs, atsakingi sargai, kuriuos lengva dresuoti ir su jais susidraugauti. O kokie gi jie augintiniai?

Išvaizda

Tai nemaži ir gerai sudėti stiprūs šunys. Spalva dažniausiai juodai ruda – pasitaiko įvairių kailio margumo variantų. Nosis juoda, kūnas raumeningas, tvirtas, su gera kaulų struktūra. Galva normalaus dydžio, proporcinga kūnui, dantys nemaži, aštrūs, o kakta išriesta vidutiniškai. Ausys nemažos, stačios ir smailios, akys nedidelės, tamsiai rudos, beveik juodos, uodega pasišiaušusi, nusvirusi, o letena nemaža, tvirta.

Charakterio ypatybės

Vokiečių aviganiai stiprūs, drąsūs, energingi, bebaimiai ir klusnūs. Šios veislės šunys gana lengvai dresuojami, greitai įsisavinantys komandas. Jie itin ištikimi ir ryžtingi, dažniausiai ramūs ir rimti. Ypatingai mėgsta savo šeimininko draugiją, o su nepažįstamaisiais būna atsargesni. Vokiečių aviganiai itin socialūs gyvūnai, jiems reikalingas pastovus bendravimas su žmonėmis, tad ilgam vienų palikti nederėtų. Dresuoti šunys puikiai sutaria su kitais gyvūnais ir vaikais, tačiau dresūra aviganiams būtina nuo pat mažens, nes vėliau jie sunkiai pasiduoda auklėjimui. Šiems šunims reikalingas gyvenimo tikslas, jie turi jaustis naudingi, nes kitaip bus nelaimingi. Dažnai vokiečių aviganiai būna šunys vedliai ar policijos pagalbininkai, nes turi puikią uoslę.

Priežiūra

Šie šunys gali gyventi namuose, jei bus pakankamai užimti aktyviais užsiėmimais. Uždaroje patalpoje jie nelabai aktyvūs, tad būtina juos dažnai ir ilgai vedžioti, ar išleisti pasilakstyti. Taip pat patartina kasdien šunį šukuoti, kad jis mažiau šertųsi, o maudyti patariama retai – tik apie du kartus per metus, nes vokiečių aviganių itin jautri oda. Dažniausiai pasitaikančios šios veislės šunų ligos – sąnarių, širdies, virškinamojo trakto ir akių. Gyvenimo trukmė 13 – 15 metų, o mažo šuniuko kaina siekia apie 500 Eur.