Asmeninė šuns dresūros programa

Ar žinai, koks tavo šuns intelektas?

Koks tavo šuns IQ?
Koks tavo šuns IQ?

Virš 200 profesionalių šunų elgesio tyrinėtojų išrykiavo šunų veisles pagal jų intelektą. Tačiau šis reitingas nesako, kad Jūsų šuo kvailas, ar prastas. Jokiu būdu! Mokslininkai tvirtina, kad su aukšto intelekto šuniu dar sunkiau gyventi . Protingesnis šuo bus lengviau dresuojamas, o šunys su mažesniu IQ dažnai žaismingesni, linksmesni ir kartais net geresni draugai. Tad atsiminkite, kad visi keturkojai unikalūs, o svarbiausia, kad visi Jus myli vienodai.

Inteligentiškiausi šunys

Šių veislių šunys supranta komandas greičiau nei po 5 pakartojimų, 95% laiko įvykdo komandas iš pirmo bandymo. Pirmoje vietoje pagal tai  – Koliai, Pudeliai, Vokiečių aviganiai, Auksiniai retriveriai ir Dobermanai.

Darbščiausiai besimokantys šunys

Jie įsisavina naują komandą nuo 5 iki 15 kartų, 85% laiko komandas įvykdo iš karto. Į šią grupę pakliūna: Korgiai, Miniatiūriniai šnauceriai, Anglų spanieliai, Terviurenai, Belgų aviganiai.

Vidutiniškai komandas vykdantys

Naujas komandas šių veislių šunys supranta nuo 15 iki 25 karto. Paklūsta pirmai komandai 70% atvejų. Šiai grupei priklauso: Jorkšyro terjerai, Didieji šnauceriai, Erdelio terjerai, Samojedai, Dalmantinai, Haskiai, Akitos, Šiba inu.

Patenkinamai su užduotimis susitvarkantys

Į šią grupę pakliūna šuniukai, kurie komandas įsisavina nuo 40 iki 80 kartų. O pirmai komandai paklūsta apie 30% atvejų. Tai – Pitbuliai, Mopsai, Čichuachua, Škotų terjerai, Prancūzų buldogai.

Sunkiausiai dresuojami šunys

Šie šuniukai įsisavina užduotis nuo 80 ar 100 karto, o pirmai komandai paklūsta 25% kartų. Į šią grupę įeina – Čiau čiau, Bigliai, Pekinai, Afganų kurtai, Anglų mastifai, Basendžiai ir Ši cu.

Atsiminkite – visa tai tik statistika. Nepaisant veislės, ar šuns protinių sugebėjimų – visus šunis galima ir verta dresuoti. O turint kantrybės įmanoma viskas, ko siekiate!