Asmeninė šuns dresūros programa

Kaip išugdyti šuniuką į paklusnų ir išmintingą šunį?

 

Kaip išugdyti protingą šunį?
Kaip išugdyti protingą šunį?

Šeimą papildžius naujam nariui – mažam šuneliui, gana lengva mažylį išlepinti. Vos tik jį parsivežus namo, šuniukas gauna daugybę dėmesio, juk jis toks mielas! Visi nori jį glostyti, su juo žaisti ir myluoti. Tačiau vien myluojant šuniuką ir paliekant jo elgesį savieigai, galite jį padaryti  problematišku, o kartais net sunkiai suvaldomu. Tam, kad šuo būtų jūsų pagalbininkas ir savo elgesiu džiugintų, o ne keltų problemas – jį, kaip ir vaiką, reikia auklėti.

Apie kokį augintinio elgesį svajoja šeimininkai?

Dažniausiai šeimininkai tikisi, kad jų augintinis bus paklusnus, išėjus į lauką, nepabėgs, o pašauktas sugrįš, bus draugiškas su visais žmonėmis ir pakantus vaikams,  ramus ir atsipalaidavęs namuose – netriukšmaus, nelos, negadins daiktų, neplėšys ir nedraskys baldų ar batų. Taip pat šeimininkai nori, kad jų šunelis būtų draugiškas kitiems šunims ir gyvūnams, netampytų pasaitėlio ir nešokinėtų ant kitų žmonių. Kaip matome, šeimininkai turi daugybę reikalavimų savo augintiniui, tačiau ką jie daro, kad augintinis būtų jų svajonių šuo? Dažnai daroma klaida – manymas, kad jei augintinis nepaklusnus, loja ir turi agresijos problemų, kaltė tik jo. Tačiau pamirštama, kad iš tiesų visi šuns elgesio sutrikimai – per mažo mokymo ir dėmesio skyrimo padarinys.

Kaip tinkamą elgesį pasiekti?

Dažniausiai yra du keliai: šunų mokykla arba dresavimas namuose. Abu keliai yra tinkami, tačiau šunų mokyklose dažnai rezultatai nėra pasiekiami pačiu geriausiu būdu. Su šuniukais kartais elgiamasi grubiai ir taip juos labai lengva sutraumuoti. Taip pat, šunų dresavimo mokyklos gana brangios.

Dresūra namuose – geresnis variantas dėl daugelio priežasčių: tik jūs pats spręsite, ko šunį norite išmokyti, naudositės pozityvios dresūros principais ir netaikysite grubių fizinių bausmių. O dresuojant šunį savarankiškai įgyjate galimybę dar labiau susidraugauti su augintiniu ir jam parodyti savo autoritetą. Vienintelis nedidelis minusas – laikas. Tam, kad išmokytumėte šunį svarbiausių komandų ir tinkamo elgesio, teks jam skirti nemažai  laiko.

Taigi, dresavimas yra labai svarbus, norint, kad jūsų šuo iš mielo kvailiuko taptų paklusniu, protingu ir draugišku augintiniu. Atminkite, kuo anksčiau pradėsite šunelį dresuoti – tuo rezultatai bus efektyvesni. Tik pasitelkus dresūrą galėsite džiaugtis nepriekaištingu savo keturkojo bičiulio elgesiu!