Asmeninė šuns dresūros programa

Dobermanas

Dobermanas
Dobermanas

Nuovokūs ir lojalūs Dobermanai – populiarūs visame pasaulyje šunys. Jie gražūs, sportiški nepaprastai ištikimi šunys. Dauguma šios veislės šunų šeimininkų vieną kartą turėję Dobermaną, kitos veislės šunų nebeaugina, lieka ištikimi tik šiems šunims. Ką turėtų žinoti būsimas Dobermano šeimininkas? Dalijamės aktualiausia informacija.

Išvaizda

Dobermanai – ypatingai grakštūs, sportiški ir raumeningi. Šuns kūnas kvadratiškas, gana ilgas. Galva palyginti nedidelė, bukas snukis, kakta plokščia. Lūpos plonos, prigludusios, o dantys aštrūs, nemaži. Akys apvalios, tamsios. Kuo šviesesnis šuns kailis, tuo šviesesnės akys. Kaklas ilgas, standus, raumeningas ir išriestas. Dėl tokio sudėjimo šuo atrodo išdidžiai ir dailiai. Ausys smailios, stačios, o nugara trumpa ir standi, šuns iškilūs šonkauliai, pilvas įtrauktas. Letenos sugniaužtos, apvalios. Šuo dėl savo sudėjimo juda lengvai, ilgais žingsniais, dailiai. Šuns kailis trumpas, juodas su truputį rudo atspalvio, arba tamsiai ruda. Plaukas tvirtas, tankus, prigludęs ir blizgantis. Dėl to šuo mažai šeriasi ir yra gana švarus. Šuns aukštis apie 65 cm (patelių), ir 68 – 72 cm patinėlių.

Charakteris

Kilmingasis dobermanas – ištikimas, kilnus ir lojalus šuo visada pasiruošęs ginti  savo šeimininką. Tiek jo laikysena, tiek elgesys – aristokratiški. Dobermanas greitai ir kantriai mokosi, bet šunelį dresuoti geriausia pradėti nuo kuo jaunesnio amžiaus. Nuo mažens nedresuotas gudrus Dobermanas gali pradėti primetinėti šeimininkui savo valią. Šios veislės šunys drąsūs, stiprūs ir linksmi. Teisingai mokytas šuo jautrus, imlus ir itin protingas. Dresūra šiam protinguoliui – malonumas. Kadangi jis labai aktyvus, kiekvieną dieną privalo turėti kur išlieti energiją – tai gali būti ilgi pasivaikščiojimai, treniruotės ir žaidimai. Šeimoje auginamas Dobermanas puikus vaikų draugas, nes stengiasi su jais elgtis kuo švelniau. Tad iš pažiūros gana griežtai atrodantis Dobermanas iš tiesų yra geros širdies ir neproblematiško elgesio. Daug kas vis dar galvoja, kad šios veislės šunys agresyvūs, tačiau agresyvumas atsiranda tik netinkamai auklėjant ar smurtaujant.

Priežiūra

Dobermano priežiūra nėra sudėtinga. Patartina kasdien kailį pašukuoti šepečiu, o išsipurvinus ištrinti šlapiu, šiukščiu rankšluosčiu. Tiesa, šie šunys yra jautrūs šalčiui. Nors ir žiemą jie gali lakstyti lauke, tai turėtų būti tik ribotą laiką, nes šuo gali sušąlti. Kasdien patartina su šunimi pasicaikščioti apie 40 minučių, be to 10 minučių turėtų būti be pavadėlio. Deja, bet Dobermanų gyvenimo trukmė neilga, nes jie neatsparūs daugeliui ligų – odos ir stuburo.